Kontaktujte nás: +420774438398 | info@axomer.cz
0 Kč

Převodník 1-WIRE DALLAS / MODBUS RTU (RS-485) 

Pro snadnou integraci jednoúčelových obvodů firmy Dallas komunikující po 1-Wire sběrnici do Vašich systémů je určena jednotka TUDS - 40 MOD, která samostatně zpracovává komunikaci ze senzorů DALLAS na svých dvou datových 1-Wire linkách a dále informaci přeposílá do nadřazeného zařízení, přes rozhraní RS 485 s protokolem MODBUS RTU.

  • Na každé z 1-Wire linek umí obsloužit až 20 snímačů (celkem 40)
  • Pro jednoduché a snadné načítání/mazání jednotlivých adres snímačů teplot je jednotka vybavena dvoumístným LED displejem a ovládacími tlačítky. Programování snímačů je možné použít i PC s převodníkem RS485.
  • Signalizační LED diody na čelním panelu indikují napájení zařízení a přítomnost snímače teploty pro každou linku samostatně.


Elektrická instalace

 

1-Wire sběrnice se snadno instaluje. K vedení kabeláže doporučujeme použít kroucený stíněný kabel (FTP) typu Cat 5e, Cat 6 nebo Cat 7. Pro propojení snímačů je vhodné použít svorkovnicové desky, které obsahují vyvažovací obvody linky (linka je odolná vůči rušení na vedení) a odpojovací jumper, pro snadné programování snímačů do převodníku.Zapojeni

Upozornění pro montáž snímačů teplot

Při montáži snímačů teplot je nutné kabelový vodič stínění spojovat, aby v případě cizího rušení bylo možné tento vodič přizemnit v rozváděči. Dále je nutno dbát, aby plošný spoj snímače teploty a svorkovnic byly izolovány (nebyly v přímém kontaktu) od okolních vodičů, stěn apod.


Příslušenství

Pro spolehlivý chod zařízení TUDS-40-MOD, doporučujeme používat naše dodávané nebo prověřené snímače teploty, které obsahují přípojitelnou svorkovnici s elektrickými obvody, zajišťující ochranu a vyváženost linky. Snímač teploty DALLAS má svůj kód nastavený od výrobce, na jehož základě komunikuje s jednotkou TUDS-40-MOD. Teplotní senzor je použitelný pro rozsah teplot -55 až 125 C. Přesnost je deklarovaná výrobcem + - 0,5 C v rozsahu 0 až 70 C. Pak se přesnost zhoršuje. Odečítání teplot z čidla je možné po 0,1 C. Připojení teplotních čidel DALLAS je velice jednoduché všechny se připojují jen třemi vodiči.Senzor pod vypínač:

Otestovali jsme výrobek UNICA 1-wire v kombinaci teplotní čidlo, čidlo vlhkosti a osvětlení. Výrobcem je SEDtronic s.r.o.Snímač teploty DALLAS TDS-O (venkovní provedení)

Provedení s krytím IP 54 a je vhodné pro venkovní použití a měření teploty ve vlhkých prostorách, prašných halách, sprchách, kuchyních apod

Snímač teploty DALLAS TDS-T (jímka, příložné)

Snímač teploty Dallas je zapouzdřen do kovové jímky o průměru 6mm s připojovacím silikonovým kabelem o délce 1,5m. Součástí snímače teploty je plošný spoj se svorkovnicí v elektroinstalační krabici s vývodky. Vhodný pro použití pro měření na teplot na potrubí, do jímky zásobníku.

Snímač teploty DALLAS TDS-A (VZT-potrubí)

Vhodný pro použití do VZT potrubí.

Svorkovnicové desky pro připojení snímačů TDS-T, TDS-A

Svorkovnice SD1 SD3-SD5


KontaktMáte - li dotaz nebo zájem o další informace, můžete nás kontaktovat na adrese:

 Logo Axomer

 Axomer s.r.o.

Adresa Pražská 10, 642 00 Brno
Telefon: +420 774 438 398
E-mail: info[at]axomer.cz ([at] nahradit @)
Web: www.axomer.cz